Slider – Ryby

VÝHRADNĚ NA OBJEDNÁVKU
VŠECHNY RYBY JSOU

Z moře přímo na Váš stůl

Naše ryby jsou VŽDY čerstvé, nikdy nebyly zmražené. Pokud si přejete, tak jsou vykuchány a filetovány těsně před doručením. Dostanete je od nás jednotlivě zabalené, na ledu a v uzavřené termotašce.

ryby-prazma

Pražma

Pražma neboli Doráda je menší mořská ryba. Má bílé pevné maso s malými kostičkami. Loví se ve Středozemním moři. Je to dietní a šťavnatá ryba vhodná především na grilování, pečení, smažení a dušení. Pro toto maso se nehodí dlouhá tepelná příprava. Především dlouhým vařením se hodně vysušuje a ztrácí svou chuť.

objednat

ryby-kambala

Kambala

Kambala velká patří do stejné skupiny ryb jako platýs nebo mořský vlk. Je jednou z nejchutnějších mořských, a platýsovitých ryb vůbec. Má bílé, velmi jemné a šťavnaté maso. Dá se připravit na řadu způsobů. Pro dochucování je vhodné zvolit jemnější dochucovadla jako bílý pepř, citrón, bylinky a bílé víno.

objednat

ryby-makrela

Makrela

Makrela obecná je dravá ryba. Její maso má výraznou chuť, je tučnější a proto se hodí zvláště pro uzení, rožnění a pečení. Velmi dobrá je také připravovaná na grilu s bylinkovým máslem a citronem. Ve srovnání s ostatními rybami je její maso syté.

objednat

ryby-das

Mořský ďas

Ďas mořský (Lophius piscatorius) je dravá ryba, která žije především na dně. Mořský ďas je specialita mezi rybami, maso je velmi delikátní. Z kulinářského hlediska jde o velmi vhodnou rybu, protože kromě páteře prakticky nemá kosti. Má velmi jemné a pevné maso, které se hodí k dušení a smažení.

objednat

ryby-vlk

Mořský vlk

Velmi dobrou rybou je mořčák chutný, kterému kdoví proč ve všech obchodech i restauracích říkají mořský vlk. Má bílé, velmi jemné a aromatické maso, obsahuje jen malé množství kostí.

objednat

ryby-slavky

Slávky

Slávky jedlé mají jemné a lahodné maso. Mohou se jíst jak syrové, tak tepelně upravované. Výborně se hodí do salátu nebo polévek. Obsahují minerální soli, železo, vitamíny A, B, C, D a bílkoviny. Před vařením musí být slávky pevně uzavřené, následnou tepelnou úpravou se rozevřou.

objednat

ryby-krevety

Krevety

Krevety mají velmi jemné a chutné maso a širokou škálu použití. Jsou výborné grilované, hodí se na opékání, do salátů a pomazánek. Lze je dochutit pouze citronem a česnekem, ale snesou i výraznější dokořenění, např. kari. Krevety doporučujeme ihned po koupi krátce povařit, prodloužíte tím jejich životnost.

objednat

ryby-chobotnice

Chobotnice

Chobotnice má tužší netučné maso, které je třeba před tepelnou úpravou naklepat. Větší chobotnice doporučujeme nejdříve uvařit. Dále ji pak můžeme grilovat nebo opékat, menší chobotničky lze použít do salátů.

objednat

ryby-kalamary

Kalamáry

Kalamáry mají protáhlé štíhlé tělo se dvěma ploutvemi a deset chapadel. Jejich maso je bílé, tuhé a nasládlé. Výborné jsou na proužky nakrájené, obalené v mouce a osmažené kalamáří “chipsy”, které se skvěle hodí na vaši párty.

objednat

ryby-sepie

Sépie

Mají výraznější a plnější chuť jako kalamáry, ale jemnější než chobotnice, patří k desetiramenným hlavonožcům. Dosahuje délky až 30 cm. Sépie obecná patří k desetiramenným hlavonožcům. Dosahuje délky až 30 cm.

objednat

ryby-sardinky

Sardinky

Sardinky se hodí skvěle k salátům nebo jako doplněk k rybám, chobotnici atd. Ale hlavně jsou snadné na přípravu, jen je omyjete a začnete vařit nebo grilovat. Říkáme jim mořské chipsy:) Někdo je jí celé, někdo vynechává hlavu a ocas, zaleží na Vás.

objednat

ryby-rasy

Mořské řasy

Mořské řasy jsou jednou z nejstarších potravin lidstva všech dob, jsou vlastně jakousi mořskou zeleninou plnou lehce stravitelných bílkovin a sacharidů. Passepierre sice rostou u moře a ne v moři, ale také jsou výborný doplněk do salátů.

objednat

ryby-chobotnicky

Chobotničky

Malé chobotničky jsou rychlejší na přípravu než velká chobotnice. Servírují se většinou celé a jsou zpestřením každého vaření nebo grilování. Jsou to mořské jednohubky hodící se do salátů, ale i jako samostatný chod s grilovanou zeleninou.

objednat

ryby-platyz

Platýs

Maso platýse obecného obsahuje větší množství tuku a je bohaté na omega-3 nenasycené mastné kyseliny. Je velmi ceněno pro znamenitou chuť. Podobně jako u jiných bělomasých ryb není vhodné přebít jemnou chuť masa výrazným kořením.
objednat

ryby-treska

Treska

Treska má bílé pevné, jemné a šťavnaté maso. Je libovější než maso jiných ryb tohoto druhu a nemá mnoho kostí. Skvěle voní a chutná. Jelikož je toto maso chuťově méně výrazné, můžeme si zde dovolit výraznější dochucování nebo omáčky. Nabízíme i filetované maso.
objednat

ryby-losos

Losos

Losos je nejvíce kupovaná ryba, skoro nemá kosti a maso má krásnou oranžovou barvu. Prodáváme jen filety a je tedy snadná na přípravu. Má více tuku než ostatní ryby a nejčastěji se připravuje na grilu. Ale není losos jako losos.
objednat

ryby-hejk

Hejk

Štikozubec obecný zvaný též hejk nebo mořská štika, je dravá ryba z čeledi štikozubcovitých, která žije v severovýchodním Atlantiku, Středozemním a Černém moři. Má chutné, málo tučné bílé maso, hodí se na pečení a má málo kostí.
objednat

ryby-halibut

Halibut

Halibut má mírně aromatické maso s vysokým obsahem bílkovin a vyšším obsahem tuku než u platýze obecného. Hodí se na různé druhy úpravy. Nedoporučujeme příliš kořenit, zaniklo by tím jeho charakteristické příjemné aroma. Skvělý je je dušený nebo vařený v páře.
objednat

ryby-uhor

Úhoř mořský

Úhoř mořský je dravá ryba s charakteristickým hadovitě protáhlým tělem bez šupin. Dorůstá do délky až 1,5 metru, ale našli se i jedinci s délkou 3 m s váhou kolem 65 kg. Má velice jemné ale hodně tučné maso. Ideální je uzený, marinovaný, grilovaný nebo pečený.
objednat

vanoce-poukaz

Poukaz

Stále ještě nemáte dárek pro své blízké? Věnujte vzpomínku na moře, věnujte gurmánsky zážitek, zážitek z přípravy čerstvé ryby… Darujte chutnou čerstvou a zdravou mořskou rybu nebo plody dle vlastního výběru. Poukázky je možno zaslat elektronicky nebo poštou. Při zaslání poštou od nás k voucheru obdržíte ještě malý dárek:)

objednat

taška-ch

Nákupní taška

Praktická a přitom stylová nákupní taška s dlouhými uchy přes rameno na každodenní nákupy, nebo na to, co zrovna potřebujete někam přenést… A že toho unese hodně:)
Rozměry tašky: 380 x 410 cm. Barva: natural. Materiál: 100% bavlna

objednat

Přihlašte se k odběru newsletteru, ať víte o novinkách a akcích!